Jakie są podstawowe kroki przy organizacji ślubu?

Jeżeli zaręczyny zakończyły się powodzeniem, można zacząć myśleć o szczegółach przyszłej imprezy. Wiele osób denerwuje się na samą myśl o tym, że czeka go organizacja ślubu. Śląsk pod tym względem nie jest wyjątkiem. Jednak wystarczy znać podstawowe zasady, żeby cały ten proces znacząco uprościć.

Jaki jest pierwszy krok do skutecznej organizacji ślubu?

Przygotowania do ślubu należy zacząć od wybrania daty. Chodzi przede wszystkim o sezon – od tego będzie zależała cena oraz dostępność sal weselnych. Jednak jeśli jest to możliwe, warto od razu zdecydować się na konkretny dzień. Następnie musimy zastanowić się, ilu gości planujemy zaprosić i pomyśleć o ich noclegu. Kiedy te decyzje mamy za sobą, możemy wybrać i zadzwonić do konkretnego miejsca.

Jakie są dalsze etapy organizacji ślubu?

Rozdanie zaproszeń to następny krok, którego wymaga organizacja ślubu. Śląsk dzięki niewielkim odległościom między miastami ułatwia to zadanie. To etap, który zabierze najwięcej czasu. Przy odwiedzinach warto powiedzieć datę, do której zaproszeni powinni dać znać, czy będą obecni na weselu. Pozwoli to ustalić ogólny koszt całego przedsięwzięcia i zorganizować resztę szczegółów. 

Należy pamiętać, że w trakcie przygotowań będą pojawiać się nowe zadania, które trzeba wykonać. To całkowicie normalne i nie powinniśmy się tym przejmować. Ważne, żeby ustalać priorytety i delegować innym wszystkie te czynności, które nie wymagają naszego udziału. Dzięki temu nie będziemy przeciążeni ilością pracy do wykonania.